Przeciwwskazania do zabiegu i możliwe skutki uboczne

Kwas hialuronowy obecnie uważany jest za jeden z najlepszych wypełniaczy. Jest to spowodowane faktem, że substancja ta, dostępna na rynku w postaci żelu o różnej gęstości, wybieranego w zależności od zabiegu do jakiego ma zostać użyty, jest zupełnie naturalna. Kwas hialuronowy, występując w organizmie ludzkim odpowiedzialny jest za łączenie włókien kolagenowych z elastylowymi. Dzięki jego wysokiemu stężeniu w młodym wieku skóra zachowuje należytą elastyczność i odpowiedni poziom nawilżenia. Budowa cząsteczki kwasu sprawia, że posiada on doskonałe właściwości wiążące wodę. Kwas hialuronowy jest zatem naturalnym spoiwem, który po wprowadzeniu pod skórę jest w stanie chłonąć wodę, powiększając swoją objętość i przyczyniając się do podniesienia sprężystości i nawilżenia naskórka. Wprowadzona pod skórę substancja aktywna rozpoznawana jest przez organizm jako fizjologiczna, dlatego też ryzyko powikłań po zabiegu, w porównaniu z zabiegami przy użyciu innych substancji jest znikome.

Zabiegi przeprowadzane kwasem hialuronowym są zupełnie nieinwazyjne. Polegają zazwyczaj na wstrzyknięciu określonej dawki w wybrane miejsce. Przy zabiegu powiększania piersi wskazane jest nacięcie skóry na szerokość 2 mm, aby móc wprowadzić substancję do wnętrza tkanki. Po zabiegu blizna goi się i znika w fałdzie skórnym pod biustem. Wszystkie zabiegi odbywają się przy  miejscowym znieczuleniu, natomiast fakt biodegradowalności kwasu hialuronowego sprawia, że ciało po pewnym czasie powraca do swojego pierwotnego kształtu. Może to być zaletą, w przypadku, gdy efekty nas nie satysfakcjonują, ale także wadą, ponieważ zabiegi takie, chcąc utrzymać ich efekt, należy co jakiś czas powtarzać.

Mimo iż kwas hialuronowy uważa się za substancję bezpieczną i  bywa on bardzo dobrze tolerowany przez organizm człowieka, to przed każdym z zabiegów należy wyeliminować ewentualne przeciwwskazania, które mogą być przyczyną powikłań po zabiegu. Do podstawowych przeszkód do zabiegu zalicza się cukrzycę, skłonność do powstawania bliznowców, ciążę i okres karmienia piersią, infekcje w miejscach, gdzie dokonany ma być zabieg, zaburzenia krzepliwości krwi czy alergię na sam kwas hialuronowy.

Pośród skutków ubocznych, jakie mogą wystąpić tuż po zabiegu wymienić trzeba możliwe lekkie zaczerwienienia i opuchnięcie skóry w miejscu dokonania zastrzyku, czasem lekkie zasinienie i swędzenie w okolicach miejsca wkłucia igły.

Zabiegi odmładzające